Τ.Θ.:22418 | Τ.Κ.55102 Φοίνικας Θεσ/νίκη
+30 2310992344
+30 2310209519

Διατελέσαντες Πρόεδροι

Από ιδρύσεως του Ταμείου Διοικήσεως και Διαχειρίσεως Πανεπιστημιακών Δασών, το έτος 1951 οι καθηγητές της Σχολής που διετέλεσαν Πρόεδροι είναι οι:

01.Oikonomopoulos-[800x600]

Αναστάσιος Οικονομόπουλος

  • από 5/12/1951 έως 25/4/1963
  • από 5/11/1963 έως 15/4/1964
  • από 13/5/1964 έως 21/8/1964

02.Papaioannou-[800x600]

Ιωάννης Κ.Παπαϊωάννου

  • από 22/8/1964 έως 15/9/1964

03.Moulopoulos-[800x600]

Χρήστος Σ.Μουλόπουλος

  • από 26/4/1963 – 4/11/1963
  • από 16/4/1964 έως 12/5/1964
  • από 16/9/1964 έως 2/8/1968

04.Mpasiotis-[800x600]

Κωνσταντίνος Β. Μπασιώτης

  • από 3/8/1968 έως 4/9/1969
  • από 3/12/1971 έως 27/6/1974

05.Ntafis-[800x600]

Σπυρίδων Αθ. Ντάφης

  • από 21/2/1975 έως 27/6/1989

06.stergiadis-[800x600]

Γεώργιος Χαρ. Στεργιάδης

  • από 5/9/1969 έως 2/12/1971
  • από 28/6/1974 έως 20/2/1975
  • από 28/6/1989 έως 6/7/1994

07.papastaurou-[800x600]

Αναστάσιος Παπασταύρου

  • από 12/9/1994 έως 27/3/2003

tziouvaras-new

Κωνσταντίνος Τσιουβάρας

  • από 27/3/2003 έως 5/10/2009

efthimiou-new

Παύλος Ν. Ευθυμίου

  • από 6/10/2009 έως 5/9/2011

stefanidis-new

Παναγιώτης Στεφανίδης

  • από 6/9/2011 έως 29/12/2017